Çağrı Merkezi: +90 232 277 18 81

Anasayfa Açıklama

Britishome Beddding 'e göre Uyumak kendinize yapabileceğiniz en iyi, en uğraşsız ve en dinlendirici cilt bakımıdır aslında. Fizyolojimiz de bunu her fırsatta hatırlatmaktadır bizlere. Uykusuz ya da verimsiz bir uyku geçirilen geceden sonra sabah aynada baktığımız yüzümüz yalvarır bizlere iyi bir uyku için. Bu yalvarışı gözaltı morluklarımızda, yüzümüzdeki çizgilerde, matlaşan tenimizde, ışıltısını yitirmiş gözlerimizde, düzensiz işleyen sindirim sistemimizde, eklem ağrılarımızda ve günlük rutinimizde karşımıza çıkan her anda görürüz.
Uyurken salgılanan hormonlar cildimizde büyüme ve yapılanma sağladığı gibi vücudumuzdaki ölü hücrelerden de kurtulmamızı sağlar. Bu sayede de pürüzsüz bir ten görünümüne sahip oluruz doğal olarak. Evet; az önce de dediğim gibi tam anlamıyla doğal olarak.
İyi bir uyku için de sadece uyumak yeterli değildir. Bunun için öncelikle uyuduğumuz oda, odanın havadar olması ve en önemlisi uyuduğumuz yatak dikkat edilmesi gereken şartlardandır. Özellikle yattığımız yatağın ortopedik olması iyi bir egzersizdir biz omurgalılar için. Çünkü yatarken hareketsiz kaldığımızı düşünmek başlı başına kendi bedeninden habersiz olmaktır. Çünkü hareket sadece yürüme ya da ayakta kalma gibi eylemlerden ibaret değildir. Uzanmak da bir hareket eylemidir. Çakıllı taşlardan oluşan bir yolda nasıl rahat yürüyemiyorsak, ortopedik olmayan bir yatakta da rahat şekilde uyuyamayız. Britishome Bedding 'de, visco yatak, lateks yatak, ortopedik yatak, Hybrid yatak modellerini  çift kişilik yatak, tek kişilik yatak seçenekleri ile labilirsiniz.
Çünkü her yeni gün bir başlangıçsa bizim için, bizde her zaman en iyi halimizle başlamalıyız yeni güne. Güneşin her gün yeniden doğduğu gibi bizde yeniden doğmuşçasına kalkmalıyız yataktan. Bir söz vardır ‘bebek gibi uyandım’ diye; tam da bu anlatılanlar için söylenmiştir bence.
Buradan yola çıkarak nasıl bebeklerin uykusuna, uyuduğu yere, beslenmelerine özen gösteriyorsak kendimize de aynı özeni göstermeliyiz. Evet; bir bebek gibi hassas bir omurga yapısına sahip değiliz ancak bizde bir omurga yapısına sahibiz. Aynı ortopedik özeni kendimize de sağlamalıyız ki bizde gelişimimizi sağlıklı şekilde devam ettirmeliyiz. 
Sonuç olarak güzellik kaygısı taşıyan bizler için iyi bir bakımın sırrı güzel bir uykuda saklı ise ‘güzel ve sağlıklı sabahlara uyanmak dileğiyle’ diyelim öyleyse.