Britishome Bedding Uyku Sağlığı

Uyuma Şekli

Uyuma Şekli

Yan veya yüzüstü uyumak cildinizin erken kırışmasına ve sarkmasına sebep olabilir. Sırtüstü uyuma alışkanlığı edinerek cildinizi bu ekstra friksiyondan kurtarın ve yerçekiminin gücünden yararlanarak cildinizin elastikiyetini koruyun. Özel dokusuyla kırışık önleyici yastıklar da bu alışkanlığı edinene kadar size yardımcı olacaktır.
Gece Desteği
Cilt dokusu kendini gece uyku esnasında yeniler. Yatmadan önce uygulayacağınız konsantre formülleriyle cildin kendini yenilemesine yardımcı olan gece kremleri yaşlanma belirtilerine karşı sizin en sadık müttefikiniz olacak.
Uyku Ortamı
Uyku ortamınız cildiniz ve uyku kaliteniz üzerinde büyük farklılıklara yol açabilir. Çok sıcak veya çok soğuk hava cildinizin dengesini kaybetmesine neden olarak aşırı kuruluğa ve bunun sonucunda da cilt problemlerine sebep olabilir. Bu...


Yürüyüş Yapın

Yürüyüş Yapın

Yürüyüş sırasında beynin salgılamış olduğu endorfin hormonunun yardımı ile, yürüyüş sonrası çok daha rahat ve çabuk bir şekilde uykuya dalabilirsiniz. Beyin fonksiyonlarını geliştiren ve kan akışını düzenleyen yürüyüş, kaliteli uyku uyumanıza yardımcı olmaktadır. Yapılan bir araştırmaya göre, sabahları bir saat yapılan yürüyüş, insomnia riskini azaltmaktadır.


Sıcak hava vücudun susuz kalmasına neden olur

Sıcak hava vücudun susuz kalmasına neden olur

Sıcak hava vücudun susuz kalmasına neden olur. Yatağınızın başucunda hemen yatağa girmeden ve gece kalktığınızda yudumlayabileceğiniz soğuk bir içecek olursa vücut ısınızın düşmesini sağlayabilirsiniz. Soğuk süt uygun bir seçenek olacaktır. 


Beynimiz ve Rüyalar

Beynimiz ve Rüyalar

Beynimiz rüyamızda bize yeni insan yüzleri icat etmez, rüyalarımızda gördüğümüz yüzleri hatırlamasak dahi mutlaka reel hayatımızda bir yerde bir anlığına da olsa görmüşüzdür. Ömrümüz boyunca yüzlerce hatta binlerce insan yüzü görürüz bu yüzden beynimizde sonsuz bir yüz arşivi vardır.


Rüya

Rüya

İnsanlar yetişkinlik dönemlerinde çocukluk dönemlerine oranla daha kısa süreli rüyalar görürler. Çocukken gördüğümüz rüyaların %40'ı da kabuslardır ve çocukların rüyalarının büyük bölümü hayvanlarla ilgilidir.


master paypal visa