Tatilde Spor Yapın !

Tatilde Spor Yapın ! 
1. Günde 10 bin adım yürümek yağ yakıcı iyi bir egzersizdir. Tek seferde yapmak zorunda değilsiniz. Köpek gezdirebilir, çocuklarınızla dolaşabilir, günlük rutin alışverişinizi yapabilirsiniz. Ancak iyi bir egzersiz yürüyüş ayakkabınızın olması önemlidir.
2. Öğle saatlerinde güneş altında egzersiz yapılmamalıdır. Özellikle de yürüme, koşma, bisiklet gibi egzersizlerden kaçınmalısınız. Sabah erken saatlerde ya da akşam üstü saatleri tercih etmelisiniz.
3. Yaz aylarında güneşin en yoğun olduğu ve sıcaklığın bitkinlik verdiği gün boyunca açık havada egzersiz yapmak zor olacaktır. Sabahları rutin olarak yoga yapmak sizi günlük aktivitelerinize, dinamik olmanıza hazırlar ve rahatlatır. Yoga hem kalp hızınızı yükseltecek hem de kaslarınızı esnetmenize yardımcı olacaktır.
4. Egzersizinizin kas ve eklemlere aşırı yük getirecek ve kalbinizi yoracak düzeyde olmamasına özen göstermelisiniz. Futbol, basketbol, uzun mesafe koşusu gibi egzersizler çok yüksek düzeyde olmamalıdır.
5. Yapılacak egzersizler sırasında güneşten korunmak için uygun kıyafetler seçmelisiniz. Serin ve kuru tutacak outdoor kıyafetleri kullanılmalı.
6. Yazın yapılacak egzersizler minimum 35 dakika, maksimum 1 saat arasında olmalıdır. 
7. Egzersizler yemeklerden en az 1.5 saat sonra yapılmalıdır.
8. Oluşacak sıvı kayıplarını önlemek için egzersiz öncesinde ve sonrasında su içilmelidir.
9. Tatilde bulunduğunuz otelin veya sitenin egzersiz salonu varsa hocaların gözetiminde çalışmanızda fayda vardır. 
10. Tatil süresince yaptığınız egzersizleri tatil sonrasında da yaparak sağlıklı ve formda kalarak günlük yaşantınızı sürdürmelisiniz.

Paylaş


master paypal visa